Ogłoszenia – XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia – XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2019 r.

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca, dziś o godz. 16.30
 2. Trwamy na modlitwie dziękczynnej za dar Eucharystii przeżywając Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dziś, procesja eucharystyczna po nabożeństwie o godz. 17.30. Całym sercem dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała jak również za prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele i kaplicy.
 3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. z poświęceniem wianków o godz. 18.00.
 4. W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.
 5. W sobotę, 29 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, odpust w naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. połączona z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Zachęcam do udziału w procesji bielanki, ministrantów, lektorów i całą asystę. Całą rodzinę parafialną zachęcam byśmy wspólnie uczcili św. Patronów naszej parafii.
 6. W przeddzień odpustu, o godz. 19.30, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych parafian.
 7. Władza diecezjalna, z dniem 26 czerwca, zwalnia z obowiązków wikariusza naszej parafii: Ks. Tadeusza Piotrowskiego, Ks. Pawła Józwiaka i Ks. Pawła Muranowicza. Czcigodnym księżom, dziękuję za ich posługę pośród nas i życzę wielu łask Bożych w nowych parafiach.
 8. W niedzielę 30 czerwca, zostanie zorganizowana „Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła”. Biesiada będzie połączona z zabawą fantową; wszystkich, którzy chcieliby przekazać jakieś rzeczy na fanty lub pomóc w organizowaniu biesiady, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
  Program niedzielnej Biesiady będzie następujący:

  • 08.00 – 18.45 – zabawa fantowa
  • 16.00 – 19.00 – występy kapel ludowych i zespołów muzycznych
  • 19.00 – Msza św. w int. ofiarodawców i sponsorów
  • 20.00 – 22.00 – wspólna zabawa
 9. Msze św. niedzielne przez czas wakacji, będą odprawiane tylko w kościele.
 10. Dziś, po każdej Mszy św. będziemy śpiewać Suplikacje, jako zadośćuczynienie Panu Bogu za popełnione ostatnio w naszej Ojczyźnie akty profanacji i świętokractwa.
 11. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Wszystkich podróżujących i wypoczywających na urlopach i wakacjach polecamy na modlitwie Matce Bożej Nieustającej Pomocy oraz Patronom naszej parafii św. Apostołom Piotrowi i Pawłowi.