Ogłoszenia – XXVIII Niedziela zwykła – Uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego – 13 października 2019 r.

Ogłoszenia – XXVIII Niedziela zwykła – Uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego – 13 października 2019 r.

 1. Dziś, uroczyście obchodzimy XIX Dzień Papieski”, pod hasłem „Wstańcie, chodźmy ”. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny przeznaczony dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Budujemy w ten sposób żywy pomnik Jana Pawła II.
 2. Jutro, modlitwą różańcową ogarniemy wszystkich Pracowników Oświaty, a w piątek Pracowników Służby Zdrowia.
 3. W środę, 41 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 4. V Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia do Suserza odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 października. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00.
 5. Władza diecezjalna, z dniem 20 października, zwalnia z obowiązków wikariusza naszej parafii: Ks. Piotra Skibniewskiego. Księdzu Piotrowi, dziękuję za posługę pośród nas i życzę wielu łask Bożych w nowej parafii.
 6. Matka Boża, w znaku jasnogórskiego Obrazu, zakończyła nawiedzanie rodzin Podatkówka. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona 27 października o godz. 12.00. Od przyszłej niedzieli Matka Boża będzie nawiedzać Zagroby, Leśne, Kędziory, Kozanki i Sędki.
 7. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. dokona się liczenie wiernych.
 8. Spotkanie Grupy Cytrynowej, pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 20 października, po wieczornej Mszy św. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek pielgrzymowali lub będą pielgrzymować.
 9. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na spłacenie wykonanych inwestycji.
 10. Przyjmujemy intencje na całoroczną modlitwę za zmarłych tzw. wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, modlimy się przez cały rok w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą św. o godz. 18.00, a Msza św. wieczorna jest sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach.
 11. Po każdej Mszy św., są rozprowadzane kalendarze na 2020 r. i znicze Caritas.