Ogłoszenia – I Niedziela adwentu – 1 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia – I Niedziela adwentu – 1 grudnia 2019 r.

 1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania. Gościmy dziś w naszej parafii przedstawicielkę Sióstr Bernardynek, która po Mszach św. będzie zbierała ofiary, na cele Zgromadzenia.
 2. Różaniec rodziców za dzieci o godz. 17.30.
 3. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o godz. 16.00.
 4. Rozpoczęliśmy adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty z udziałem dzieci i młodzieży będą odprawiane we wtorki o godz. 6.00 i w piątki o godz. 18.00. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać 19, 20 i 21 grudnia. Sprawę rekolekcji powierzam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 6.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy różaniec wynagradzający, który rozpocznie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00.
 6. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronalne święto młodzieży żeńskiej.
 7. Spotkanie opłatkowe dla osób starszych oraz samotnych, odbędzie się 22 grudnia o godz. 15.00, na to spotkanie całym sercem zapraszam.
 8. Zachęcam do udziału w akcji świątecznej „Paczka dla dziecka”. Każdego, kto chce przygotować paczkę proszę o zabranie bombki choinkowej z kościoła lub kaplicy z podanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będzie przeznaczona paczka. Przygotowaną paczkę należy przynieść do kościoła lub kaplicy do 18 grudnia a bombkę umieścić na choince w swoim domu. Na paczce należy umieścić imię dziecka i wiek znajdujące się na bombce.
 9. Radni naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny. Proszę o życzliwe przyjęcie tego poświęconego chleba wraz z życzeniami świątecznymi.
 10. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na spłacenie wykonanych inwestycji.
 11. Dziękuję za prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele.
 12. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane kalendarze diecezjalne i świece na stół wigilijny.