Ogłoszenia – II Niedziela adwentu – 8 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia – II Niedziela adwentu – 8 grudnia 2019 r.

 1. Dziś, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronalne święto młodzieży żeńskiej.
 2. Przeżywamy adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami są odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty z udziałem dzieci i młodzieży są odprawiane we wtorki o godz. 6.00 i w piątki o godz. 18.00. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać 19, 20 i 21 grudnia. Sprawę rekolekcji powierzam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
 3. Wypominki o godz. 17.15.
 4. Spotkanie opłatkowe dla osób starszych oraz samotnych, odbędzie się 22 grudnia o godz. 15.00, na to spotkanie całym sercem zapraszam.
 5. Zachęcam do udziału w akcji świątecznej „Paczka dla dziecka”. Każdego, kto chce przygotować paczkę proszę o zabranie bombki choinkowej z kościoła lub kaplicy z podanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będzie przeznaczona paczka. Przygotowaną paczkę należy przynieść do kościoła lub kaplicy do 18 grudnia a bombkę umieścić na choince w swoim domu. Na paczce należy umieścić imię dziecka i wiek znajdujące się na bombce.
 6. Spotkanie Grupy Cytrynowej, pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 15 grudnia, po wieczornej Mszy św. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek pielgrzymowali lub będą pielgrzymować.
 7. Radni naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny. Proszę o życzliwe przyjęcie tego poświęconego chleba wraz z życzeniami świątecznymi.
 8. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na spłacenie wykonanych inwestycji.
 9. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane kalendarze diecezjalne i świece na stół wigilijny.
 10. Dziś dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie, naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
 11. Zmniejszyła się ilość kapłanów pracujących w naszej parafii i dlatego od 01 stycznia 2020r, w kaplicy będzie odprawiana jedna Msza św. o godz. 11.15 z udziałem dzieci. Intencje z godz. 9.30, zostaną przeniesione do kościoła na godz. 9.00, a z 12.30 na godz. 12.00.