Ogłoszenia – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja 2020 r.

Ogłoszenia – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja 2020 r.

  1. Dziś, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha św. kończąca Okres wielkanocny i czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  3. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest łączona z nabożeństwem majowym, odprawianym w dni powszednie, po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.40.
  4. Jutro, z kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu, wyruszy 365 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymów polecam modlitwie całej wspólnoty parafialnej. Kto chciałby podać osobiste intencje na modlitwę różańcową w czasie pielgrzymki, proszę o składanie ich, do koszyczka przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachowując wszystkie obowiązujące przepisy, pójdziemy by prosić o ustanie zarazy i o deszcz dla ziemi.
  5. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, udzieli Ks. Bp Wojciech Osial, 13 czerwca br. o godz. 18.00. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w kaplicy.
  6. Matka Boża, w znaku jasnogórskiego Obrazu, kończy nawiedzanie mieszkańców Grabia. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona 31 maja o godz. 12.00; dziękuję za złożone ofiary na potrzeby parafii. Od przyszłej niedzieli Matka Boża będzie nawiedzać mieszkańców ul. Żeromskiego (domki jednorodzinne).
  7. Wszystkich polecamy na modlitwie patronom naszej parafii, św. Ap. Piotrowi i Pawłowi oraz Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Wszystkich proszę o modlitwę o ustanie zarazy i o deszcz.
  8. Intencje papieskie -Maj ewangelizacyjna:
    Za diakonów, aby wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.