Ogłoszenia – XVIII Niedziela zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia – XVIII Niedziela zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

 1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania; o godz. 17.30, Różaniec rodziców za dzieci.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
  • piątek – Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00; 17.30 i 18.00; spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Po Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy różaniec wynagradzający, który rozpocznie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00.
 3. Całym sercem dziękuję, za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele i kaplicy.
 4. Matka Boża w znaku Jasnogórskiego wizerunku zakończyła nawiedzanie mieszkańców ul.1-go Maja. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona dziś, o godz. 12.00 i po tej Mszy św. Matka Boża rozpocznie nawiedzanie mieszkańców ul. Łukasińskiego, domki jednorodzinne i blok, rozpoczynając od strony Woli Popowej.
 5. W środy, po wieczornej Mszy św. jest odmawiany różaniec.
 6. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 05 do 14 sierpnia. Pielgrzymi Grupy Cytrynowej, wyruszą na pątniczy szlak z naszego kościoła, w czwartek, po Mszy św. o godz. 7.00. Spotkanie pielgrzymów, we wtorek po wieczornej Mszy św. Uczestników pielgrzymki polecam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
 7. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, zostanie zorganizowana 26 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 8. Dziś, po każdej Mszy św., zbiórka ofiar do puszek dla dotkniętych przez kataklizmy.
 9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na cele
 10. Dziękczynienie za zebrane plony, odbędzie się 05 września.
 11. Trwa czas letniego wypoczynku i czas żniw. Wszystkich podróżujących i wypoczywających na urlopach i wakacjach oraz pracujących przy żniwach, polecamy na modlitwie Matce Bożej Nieustającej Pomocy oraz Patronom naszej parafii św. Apostołom Piotrowi i Pawłowi.
 12. Wszystkich proszę o modlitwę, aby ustała zaraza.
 13. Intencje papieskie: sierpień – ewangelizacyjna:  Aby Kościół otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii..