Ogłoszenia – XXXII Niedziela zwykła – 7 listopada 2021 r.

1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania; Różaniec rodziców za dzieci, o godz. 17.30.
  2. Najbliższy wtorek i środa, będą dniami, drugiej części Wizytacji kanonicznej naszej parafii. Ks. Bp Wojciech Osial, odwiedzi w tych dniach: Dom Sióstr w Skrzeszewach, Szkoły, Zakłady pracy i Urząd Gminy.
  3. W środę o godz. 18.00, na zakończenie Wizytacji, Ks. Biskup odprawi w kaplicy Uroczystą Mszę św. w int. wszystkich Wspólnot naszej parafii. Całym sercem na tę Mszę św. zapraszam.
  4. Spotkanie Rady duszpasterskiej, w środę o godz. 19.00.
  5. W czwartek, Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. Msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zachęcam do udekorowania naszych domów i mieszkań flagami narodowymi.
  6. Również w czwartek, Uroczystość św. Wiktorii, patronki naszej diecezji.
  7. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, w przyszłą niedzielę o godz. 11.15.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
  9. Przypominamy, że przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św. Należy być w stanie łaski uświęcającej i wolnym od przywiązania do grzechu. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
  10. Bardzo proszę, byśmy porządkując groby naszych bliskich, pamiętali o tym, że śmieci należy umieszczać wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Zabronione jest wyrzucanie śmieci za ogrodzenie cmentarza. Śmieci należy segregować i ograniczać ich ilość na cmentarzu, który jest miejscem świętym, uświęconym modlitwą i mogiłami naszych bliskich.
  11. Przyjmujemy intencje na całoroczną modlitwę za zmarłych, tzw. wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, modlimy się przez cały rok w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą św. o godz. 18.00, a Msza św. wieczorna jest sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach.
  12. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  13. Całym sercem dziękuję, za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele i kaplicy.
  14. Po każdej Mszy św., są rozprowadzane kalendarze na 2022 r.
  15. Wszystkich proszę o modlitwę, aby ustała zaraza.
  16. Intencje papieskie: Listopad – Intencja powszechna: Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.