Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

 1. Rozpoczęliśmy adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać 19, 20 i 21 grudnia. Sprawę rekolekcji powierzam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
 2. Spotkanie Kół Żywego Różańca, dziś o godz. 16.30. Różaniec o godz. 17.30.
 3. Matka Boża w znaku Jasnogórskiego wizerunku zakończyła nawiedzanie mieszkańców ul. Słowackiego. Dziękuję za złożoną ofiarę w wys. 600 zł. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona dziś o godz. 12.00 i po tej Mszy św. Matka Boża rozpocznie nawiedzanie mieszkańców ul. Krasickiego, rozpoczynając od nr najniższych.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00; po Mszy św. modlitwa do św. Józefa w int. Rodzin.
  • piątek – spowiedź św. od godz. 6.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.00 i 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy różaniec wynagradzający, który rozpocznie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
 6. Radni naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny. Proszę o życzliwe przyjęcie tego poświęconego chleba wraz z życzeniami świątecznymi.
 7. Dziś po każdej Mszy św., zbiórka ofiar do puszek na Caritas.
 8. Przypominamy, że przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św. Należy być w stanie łaski uświęcającej i wolnym od przywiązania do grzechu. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
 9. Bardzo proszę, byśmy porządkując groby naszych bliskich, pamiętali o tym, że śmieci należy umieszczać wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Zabronione jest wyrzucanie śmieci za ogrodzenie cmentarza. Śmieci należy segregować i ograniczać ich ilość na cmentarzu, który jest miejscem świętym, uświęconym modlitwą i mogiłami naszych bliskich. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy śmieci segregują lub szkło i plastik zabierają z cmentarza.
 10. Po każdej Mszy św., są rozprowadzane kalendarze na 2022 r.
 11. Zachęcam do modlitwy w intencji całej Służby Zdrowia oraz o łaskę zdrowia dla wszystkich dotkniętych chorobą i cierpieniem. Proszę o modlitwę, aby ustała zaraza.
 12. Intencje papieskie Grudzień Intencja ewangelizacyjna: Katecheci
  Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, — aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.