Ogłoszenia – IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r. – REKOLEKCJE ADWENTOWE

Ogłoszenia – IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r. – REKOLEKCJE ADWENTOWE

 1. Księdzu Jakubowi, składamy szczere wyrazy współczucia z powodu śmierci mamy i jednocześnie dziękuję, za obecność na wczorajszej uroczystości pogrzebowej. Zmarłą Mamę, polecam modlitwie parafian.
 2. Przeżywamy Rekolekcje adwentowe, które prowadzi O. Marian Pytel z Oporowa. Program rekolekcji będzie następujący:
  • poniedziałek i wtorek – spotkania rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 18.00; dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 16.00. Msze św. w Skrzeszewach, o godz. 10.00 i 17.00.
  • Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek.
 3. We wtorek, rekolekcyjny Dzień chorego. Będziemy trwać na modlitwie przed wystawionym Najśw. Sakramentem; wizyty u chorych od godz. 13.00. Proszę o zgłaszanie chorych. O godz. 15.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia w int. chorych.
 4. Spotkanie opłatkowe dla osób starszych oraz samotnych, odbędzie się dziś o godz. 15.00. w Sali pod kaplicą. Całym sercem na to spotkanie zapraszamy. Dziękuję Radzie duszpasterskiej za przygotowanie spotkania.
 5. Różaniec dzieci za rodziców, dziś o godz. 17.30.
 6. Radni naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny. Proszę o życzliwe przyjęcie tego poświęconego chleba wraz z życzeniami świątecznymi. Opłatek jest również do nabycia, w zakrystii i kancelarii.
 7. W piątek, Wigilia Bożego Narodzenia, Msze św. tylko rano. O godz. 6.00, zostaną odprawione ostatnie roraty, po których zabierzemy światło pokoju do naszych domów. Msza św. w nocy zwana pasterką, o godz. 24.00. Przypominam, że zachowujemy postny charakter Wieczerzy wigilijnej.
 8. W sobotę, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 9. W przyszłą niedzielę, Święto św. Rodziny. Modlitwą różańcową, ogarniemy wszystkie Rodziny naszej parafii.
 10. Całym sercem dziękuję za podarowanie choinek do kościoła i kaplicy
 11. Po każdej Mszy św., młodzież rozprowadza sianko na stół wigilijny oraz ozdoby świąteczne.
 12. Składam serdeczne Bóg zapłać, za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę w wys. 2 998 zł. Ofiary te zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 13. Po każdej Mszy św., są rozprowadzane kalendarze na 2022 r.
 14. Zachęcam do modlitwy w intencji całej Służby Zdrowia oraz o łaskę zdrowia dla wszystkich dotkniętą chorobą i cierpieniem. Proszę o modlitwę, aby ustała zaraza.
 15. Intencje papieskie – Grudzień – Intencja ewangelizacyjna: Katecheci
  Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, — aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.