„Obdarz nas pokojem”

„Obdarz nas pokojem”

Droga Rodzino parafialna, Czcigodni goście, na nowo przychodzi nam rozważyć wielką tajemnicę miłości Boga do człowieka. W noc Bożego Narodzenia będziemy wpatrywać się w Dzieciątko Jezus, Maryję i Józefa, by zrozumieć głęboki sens powszechnej misji Kościoła, jaką jest zbawienie wszystkich ludzi.

Jesteśmy świadomi tego, jaki jest dzisiejszy świat, jak bardzo człowiek w nim żyjący potrzebuje tego światła nadziei, które przynosi Betlejemska Gwiazda, jak bardzo potrzebuje ciepła i miłości płynącej od Dzieciątka Jezus, jak bardzo potrzebuje mocy i światła Ducha Św. by stanąć w prawdzie i przyjąć Dobrą Nowinę o Zbawieniu.

Za nami, niełatwy przecież 2021 rok. Kolejny rok światowej pandemii, uświadamiamy sobie, że tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Jednak cały czas z nadzieją patrzymy ku przyszłości będąc „Posłanymi w Pokoju Chrystusa”. Dziękujmy Bogu za siebie, za nasze rodziny, przyjaciół, niech w jedną rodzinę połączy nas dziękczynna modlitwa za dar życia i łaskę wiary.

W ten cudowny Wigilijny Wieczór łamiąc się opłatkiem – chlebem dobroci, składam serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne:

Niech Jezus Chrystus umacnia Was swoim błogosławieństwem, towarzyszy wszystkim podejmowanym zadaniom, niech daje siłę i pozwala odnajdywać prawdziwy sens i wartość codziennych wydarzeń. W troskliwych dłoniach Maryi i Józefa składam wszelkie Wasze pragnienia i intencje. Niech u Bożej Dzieciny wypraszają dla Was skarby łask i wprowadzają szczęśliwie w Nowy Rok 2022.

Z wdzięcznością i modlitwą.

PROBOSZCZ PARAFII W ŻYCHLINIE

Ks. Wiesław Frelek