Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 2. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać w od 03 do 06 kwietnia. Sprawę Rekolekcji powierzam modlitwie całej Wspólnoty parafialnej.  
 3. Trwają konferencje przedmałżeńskie. Spotkania odbywają się w niedziele, w Sali przy kaplicy, o godz. 8.00.
 4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 11.15 w kaplicy, a kandydatów do bierzmowania o godz. 16.00 w kościele.
 5. W najbliższy piątek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i 30 rocznica powstania naszej Diecezji. Uroczysta, dziękczynna Msza św., zostanie odprawiona o godz. 18.00. O godz. 17.00, dokonamy Uroczystego Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W przyszłą niedzielę, będziemy gościć w naszej wspólnocie Misjonarki Krwi Chrystusa.
 7. Matka Boża w znaku Jasnogórskiego wizerunku zakończyła nawiedzanie mieszkańców ul. Sienkiewicza. Dziękuję za złożoną ofiarę w wys. 1 440 zł. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 i Matka Boża rozpocznie nawiedzanie mieszkańców Oś. Narutowicza, rozpoczynając od bloku 85A. Proszę aby podczas nawiedzenia, wypraszać dar pokoju dla świata.
 8. Pozostając w solidarności z narodem ukraińskim, pragniemy włączyć się w modlitwę Kościoła o zakończenie wojny, która zagraża całemu światu. Wszystkich, którzy pragną wypraszać u Wszechmogącego Boga i Matki Najświętszej dar pokoju, zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 16.30 do kaplicy, na rozważania Drogi krzyżowej i Różańca. Trwa zbiórka rzeczy niezbędnych dla mieszkańców Ukrainy, dotkniętych tragedią wojny. Jeśli ktoś chce wesprzeć zbiórkę, prosimy o przynoszenie darów, do sali obok kaplicy w godzinach urzędowania kancelarii.
 9. Spotkanie Kół Żywego Różańca, w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
 10. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę w wys. 4 035,30. Dziękuję za ofiary indywidualne w wys. 250 zł. Ofiary te zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 11. Wszystkich proszę o modlitwę, o dar pokoju dla świata.
 12. Intencje papieskie:  Marzec 2022 O chrześcijańską odpowiedz na wyzwania bioetyczne -Módlmy się, abyśmy my, chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze  ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.