Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.

 1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie, Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa.
 2. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, odbędzie się dziś o godz. 11.15 w kaplicy, a kandydatów do bierzmowania o godz. 16.00 w kościele.
 3. Spotkanie Kół Żywego Różańca, dziś o godz. 16.30.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej.
 5. Matka Boża w znaku Jasnogórskiego wizerunku zakończyła nawiedzanie mieszkańców ul. Sienkiewicza. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona dziś, o godz. 12.00 i Matka Boża rozpocznie nawiedzanie mieszkańców Osiedla Narutowicza, rozpoczynając od bloku 85A. Proszę aby podczas nawiedzenia, wypraszać dar pokoju dla świata.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N. S. Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy różaniec wynagradzający, który rozpocznie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00.
 7. Droga Krzyżowa ulicami miasta, w najbliższy piątek, o godz. 19.00. Również w piątek, po wieczornej Mszy św., wyruszy tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa.
 8. W przyszłą niedzielę, rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne, które powierzam modlitwie całej Wspólnoty parafialnej.
 9. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”: Buszkówek – 320 zł.; Koła Żywego Różańca – 300 zł.; Ofiary indywidualne – 100 zł.
 10. Pozostając w geście solidarności z narodem ukraińskim, włączyliśmy się w modlitwę Kościoła o zakończenie wojny, która zagraża całemu światu. Wszystkich, którzy pragną wypraszać u Wszechmogącego Boga i Matki Najświętszej dar pokoju, zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 16.30 do kaplicy, na rozważania Drogi krzyżowej i Różańca.
 11. Trwa zbiórka rzeczy niezbędnych dla mieszkańców Ukrainy, dotkniętych tragedią wojny. Jeśli ktoś chce wesprzeć zbiórkę, prosimy o przynoszenie darów, do sali obok kaplicy w godzinach urzędowania kancelarii.
 12. Wszystkich proszę o modlitwę, o dar pokoju dla świata.
 13. Intencje papieskie: Marzec 2022
  O chrześcijańską odpowiedz na wyzwania bioetyczne
  Módlmy się, abyśmy my, chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.