Ogłoszenia – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 r.

1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania.
  2. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha św., kończymy Okres wielkanocny i jednocześnie czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; i 18.00.
  4. Matka Boża w znaku Jasnogórskiego wizerunku zakończyła nawiedzanie mieszkańców Osiedla Narutowicza. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona dziś, o godz. 12.00 i Matka Boża rozpocznie nawiedzanie mieszkańców ulicy Waryńskiego, rozpoczynając od domków jednorodzinnych. Proszę aby podczas nawiedzenia, wypraszać dar pokoju dla świata.
  5. Spotkanie Rady duszpasterskiej, w środę, 08 czerwca o godz. 19.00.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, udzieli Ks. Bp Wojciech Osial, 21 czerwca br. o godz. 18.30.
  7. Ofiary składane na tacę, w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  8. W czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy z kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji podobna do lat ubiegłych. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
    • Ołtarz I (Pl. 29 listopada) – mieszkańcy Dobrzelina
    • Ołtarz II (ul. 1-go Maja) – Szkoły
    • Ołtarz III (przy Urzędzie Miasta) – Przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy
    • Ołtarz IV (przy straży) – Straż Pożarna

Zachęcam, by dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych wzięły udział w procesji „Bożego Ciała”. Proszę o pomoc w pozyskiwaniu płatków kwiatów, do sypania przez bielanki przed Najświętszym Sakramentem.

9. W niedzielę 30 czerwca, zostanie zorganizowana „Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła”. Biesiada będzie połączona z zabawą fantową; wszystkich, którzy chcieliby przekazać jakieś rzeczy na fanty lub pomóc w organizowaniu biesiady, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
  10. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne
  11. Dziękuję serdecznie za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele i kaplicy.
  12. Wszystkich proszę o modlitwę, o zakończenie wojny w Ukrainie i dar pokoju dla świata.
  13. Intencje papieskie: CZERWIEC Za rodziny:Módlmy się za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, aby przez konkretne gesty żyły bezinteresowną miłością i świętością w codzienności.