Ogloszenia – XXXI Niedziela zwykła – 30 października 2022 r

1. Podsumowanie różańcowego konkursu planszowego, dziś po różańcu.
  2. Jutro, ostatnie nabożeństwo październikowe, o godz. 17.00. Po różańcu podsumowanie konkursów różańcowych i „Bal Świętych” w Sali pod kaplicą. Dziękuję wszystkim za dar wspólnej modlitwy różańcowej, udział w konkursach i za pomoc w przygotowaniu spotkania, jakim będzie „Bal Świętych”.
  3. Matka Boża w znaku Jasnogórskiego wizerunku zakończyła nawiedzanie mieszkańców Osiedla Okoniewskiego. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 i Matka Boża rozpocznie nawiedzanie mieszkańców ul. Dąbrowskiego, rozpoczynając od bl. Nr 4.
  4. We wtorek, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 (na cmentarzu) i 18.00. Po Mszy św. o godz. 12.00, odprawimy procesję po cmentarzu połączoną z modlitwami za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.
  5. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św. Należy być w stanie łaski uświęcającej i wolnym od przywiązania do grzechu. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
  6. W środę, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30, modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach połączone z procesją wokół kościoła. Przez Oktawę Uroczystości Wszystkich św., o godz. 17.00, będziemy odmawiać różaniec za zmarłych.
  7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
    • czwartekMsza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00, po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa w int. Rodzin.
    • piątek – Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
    • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy różaniec wynagradzający, który rozpocznie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00.
  9. Przyjmujemy intencje na całoroczną modlitwę za zmarłych, tzw. wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, modlimy się przez cały rok w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą św. o godz. 18.00, a Msza św. wieczorna jest sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach. Bardzo proszę, byśmy porządkując groby naszych bliskich, pamiętali o tym, że śmieci należy umieszczać wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Zabronione jest wyrzucanie śmieci za ogrodzenie cmentarza. Należy śmieci segregować i ograniczać ich ilość na cmentarzu, który jest miejscem świętym, uświęconym modlitwą i mogiłami naszych bliskich. Proszę również o uzupełnianie opłat cmentarnych.
  10. Całym sercem dziękuję, za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele i kaplicy oraz na cmentarzu.
  11. Po każdej Mszy św., są rozprowadzane kalendarze na 2023 r.
  12. Wszystkich proszę o modlitwę, o zakończenie wojny w Ukrainie i dar pokoju dla świata.
  13. Papieskie intencje: LISTOPAD
    Za cierpiące dzieci: Módlmy się, aby dzieci, które cierpią – żyjące na ulicach, ofiary wojen, osierocone – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo doświadczyć bliskości rodziny.