Ogłoszenia – II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 r.

Ogłoszenia – II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 r.

 1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania; Różaniec rodziców za dzieci, o godz. 17.30.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, dziś o godz. 16.00
 3. Przeżywamy Adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami są odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty z udziałem dzieci i młodzieży, we wtorek o godz. 6.00 i piątek o godz. 17.30; w piątki adwentu, Msza św. wieczorna o godz. 18.15. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach. Wszystkich proszę, abyśmy dobrze przeżyli Adwent. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać 18, 19 i 20 grudnia. Sprawę rekolekcji powierzam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
 4. W czwartek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. O godz. 6.30 zaśpiewamy Roraty w tym dniu o godz. 7.00.
 5. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, w przyszłą niedzielę o godz. 11.15.
 6. Radni naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny. Proszę o życzliwe przyjęcie tego poświęconego chleba wraz z życzeniami świątecznymi. Ofiary składane przy tej okazji, będą przeznaczone na zakup opału i opłacenie energii elektrycznej.
 7. Dziś po każdej Mszy św., zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 9. W pierwszym tygodniu ferii zimowych, zostanie zorganizowany wyjazd w góry. Szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablocie przed kościołem.
 10. Po każdej Mszy św., są rozprowadzane kalendarze na 2023 r. i świece Caritas na stół wigilijny.
 11. Wszystkich proszę o modlitwę, o zakończenie wojny w Ukrainie i dar pokoju dla świata.
 12. Papieskie intencje: GRUDZIEŃ
  Za organizacje wolontariackie: Módlmy się, aby organizacje wolontariackie znalazły osoby pragnące zaangażować się w działanie dla wspólnego dobra i szukały nowych sposobów międzynarodowej współpracy.