Ogłoszenia – IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 r. – Rekolekcje Adwentowe

Ogłoszenia – IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 r. – Rekolekcje Adwentowe

 1. Przeżywamy Rekolekcje adwentowe, które prowadzi O. Piotr, Misjonarz Św. Rodziny. Program rekolekcji będzie następujący:
  • poniedziałek i wtorek – spotkania rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 18.00; dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 16.00.
  • Msze św. w Skrzeszewach, o godz. 10.00 i 17.00.
  • Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek.
 2. Wizyty u chorych, przed Świętami, w czwartek od godz. 12.30. Proszę o zgłaszanie chorych.
 3. Spotkanie opłatkowe dla osób starszych oraz samotnych, odbędzie się dziś o godz. 15.00. w Sali pod kaplicą. Całym sercem na to spotkanie zapraszamy. Dziękuję Radzie duszpasterskiej za przygotowanie spotkania.
 4. Różaniec dzieci za rodziców, dziś o godz. 17.30.
 5. Dziś, po każdej Mszy św., młodzież rozprowadza sianko na stół wigilijny i ozdoby świąteczne.
 6. Radni naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny. Proszę o życzliwe przyjęcie tego poświęconego chleba wraz z życzeniami świątecznymi.
 7. W sobotę, Wigilia Bożego Narodzenia, Msze św. tylko rano. O godz. 6.00, zostaną odprawione ostatnie roraty, po których zabierzemy światło pokoju do naszych domów. Msza św. w nocy zwana pasterką, o północy. Przypominam, że zachowujemy postny charakter Wieczerzy wigilijnej. Przed Pasterką, czuwanie przygotowane przez młodzież.
 8. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 9. Składam serdeczne Bóg zapłać, za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę w wys. 4 350, 20. Ofiary te zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 10. W pierwszym tygodniu ferii zimowych, zostanie zorganizowany wyjazd w góry. Szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablocie przed kościołem.
 11. Po każdej Mszy św., są rozprowadzane kalendarze na 2023 r.
 12. Dziś o godz. 18.00, w Żychlińskim Domu Kultury, odbędzie się Koncert świąteczny.
 13. Wszystkich proszę o modlitwę, o zakończenie wojny w Ukrainie i dar pokoju dla świata.
 14. Papieskie intencje: GRUDZIEŃ Za organizacje wolontariackie: Módlmy się, aby organizacje wolontariackie znalazły osoby pragnące zaangażować się w działanie dla wspólnego dobra i szukały nowych sposobów międzynarodowej współpracy.