Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r – Rekolekcje Wielkanocne

1. Przeżywamy Rekolekcje wielkopostne, parafialne i szkolne, które prowadzi Dariusz Stańczyk. Ks. Dariusz pracował wiele lat na Litwie a ostatnio na Syberii. Spotkanie z Ks. Dariuszem, który opowie o pracy na Wschodzie, dziś  o godz. 16.30. Gorzkie Żale o godz. 17.15
  2.  Program rekolekcji będzie następujący:
    Poniedziałek, wtorek i środa (27; 28 i 29 marzec)

• dorośli – godz. 7.00; 12.15; 18.00
    • VIII oraz młodzież Szkół ponadpodstawowych– godz. 8.15
    • 0 – III – godz. 9.30
    • IV – VII – godz. 11.00

Spowiedź św. w poniedziałek i wtorek. Rekolekcje powierzam modlitwie całej Wspólnoty parafialnej.

3. W najbliższą środę, Nowenna nieustanna o godz. 17.45.
  4. Ekstremalna Droga Krzyżowa, wyruszy w piątek, 31 marca, po wieczornej Mszy św.
  5. W najbliższą sobotę młodzież maturalna naszej diecezji, uda się w pielgrzymce na Jasną Górę, by tam modlić się o pomyślne zdanie matury i właściwy wybór drogi życiowej.
  6. Najbliższa sobota, będzie pierwszą w miesiącu. Msze św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 i 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy różaniec wynagradzający, który rozpocznie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00.
  7. Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświecenie palm na początku każdej Mszy św. Mszę św. o godz. 12.00, rozpoczniemy procesją z palmami przy figurze Matki Bożej na placu przy kościele. Palmy będzie można nabyć przed Mszą św.
  8. W przyszła niedzielę, 18 rocznica śmierci Ojca św. Jana Pawła II. O godz. 21.00, odmówimy dziękczynny Różaniec za pontyfikat świętego papieża a o godz. 21.37 zaśpiewamy „Barkę” przy Jego popiersiu.
  9. Dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu przy kaplicy i kościele.
  10. Całym sercem dziękuję, za złożone ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”: Budzyń i Wola Popowa przy Budzyniu – 777 zł.; Pasieka – 310 zł.; Rakowiec – 525 zł.; ofiary indywidualne – 150 zł.
  11. Po każdej Mszy św., zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Hospicjum w Kutnie.