Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2023 r – Niedziela Palmowa

1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania.
  2. Całym sercem dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Nauczycielom i wychowawcom dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych.
  3. Do chorych z sakramentami Pokuty i Eucharystii udamy się w Wielki Piątek, 07 kwietnia, od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych.
  4. Matka Boża w znaku Jasnogórskiego Wizerunku zakończyła nawiedzanie mieszkańców bloków przy ul. M. Konopnickiej. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona 23 kwietnia o godz. 12.00. Mieszkańcom bl. 5B dziękuję za złożoną ofiarę w wys. 180 zł. Od 16 kwietnia Matka Boża rozpocznie nawiedzanie mieszkańców bloków przy ul. Łąkowej, rozpoczynając od bloku nr 3.
  5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia Wielkiego tygodnia będzie miała następujący przebieg:
    • Wielki Czwartekdzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
      Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
      Kościół pozostanie otwarty całą noc. Będziemy trwali na modlitwie przy Jezusie pojmanym i biczowanym.
      Będzie też możliwość korzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 21.00 w Wielki czwartek do 8.00 w Wielki piątek.
    • Wielki Piątekdzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża o godz. 19.00.
      Wizyty u chorych od godz. 9.00.
    • Wielka Sobotadzień bez Eucharystii. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00.
      Wszyscy przynosimy świece!
      Po Liturgii, młodzież podejmie modlitewne czuwanie.
      Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kaplicy od godz. 9.00 do 17.00. Spowiedź w kościele od godz. 9.00 do 17.00. Ciemna Jutrznia w piątek i sobotę o godz. 8.00.
    • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.
      Do udziału w procesji zapraszam całą Służbę liturgiczną.
      Dziewczynki sypiące kwiatki, zapraszam na spotkanie, w najbliższą środę o godz. 16.30.
  6. W Wielki Piątek, o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  7. Dziś, 18 rocznica śmierci Ojca św. Jana Pawła II. O godz. 21.00, odmówimy dziękczynny Różaniec za pontyfikat świętego papieża a o godz. 21.37 zaśpiewamy „Barkę” przy Jego popiersiu.
  8. W dniach 08 i 09 września br. planowana jest Pielgrzymka do Sanktuariów Matki Bożej w Bardzie Śląskim, Wambierzycach oraz do Kotliny Kłodzkiej. Koszt pielgrzymki ok. 280 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  9. Dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu przy kaplicy i kościele.
  10. Całym sercem dziękuję, za złożone ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”: Rakowiec – 525 zł.; Zagroby, Leśne, Kędziory, Kozanki, Sędki –330 zł; Dobrzelin–610 zł.; Podatkówek – 640 zł.; Chochołów – 405 zł; Sokołówek – 410 zł; ofiary indywidualne – 320 zł.
  11. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  12. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy – kwiecień 2023
    O kulturę niestosowania przemocy – Módlmy się o budowanie kultury pokoju i niestosowania przemocy poprzez ograniczenie dostępu do broni dla państw i obywateli.