Ogłoszenia – VI Niedziela wielkanocna – 14 maja 2023 r

Ogłoszenia – VI Niedziela wielkanocna – 14 maja 2023 r

 1. Dziś o godz. 10.30, Uroczystość Pierwszej Komunii św., grupy drugiej, dziękuję rodzicom, katechetom, nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie dzieci na ten dzień, wszystkim, którzy pod opieką Ks. Jakuba natrudzili się by ten dzień dobrze przygotować składam serdeczne Bóg zapłać. Dzieci i ich rodziców polecam modlitwie całej Wspólnoty parafialnej. Darem dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców dla parafii są naczynia liturgiczne. Msze św. z udziałem dzieci w „białym tygodniu” o godz. 18.00. Litania do Matki Bożej w „białym tygodniu”, będzie śpiewana podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Dziś, o godz. 16.30, odbędzie się w naszym kościele Koncert organowy, w którym wraz z naszym Panem Organistą wystąpi Zuzanna Caban oraz Wojciech Dzwonkowski. Całym sercem na to wydarzenie zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00, Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej.
 4. Od jutra do środy włącznie, będziemy przeżywać Dni Modlitw o urodzaje; podczas Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlić się o uświęcenie pracy ludzkiej.
 5. Msze św. przy krzyżach i kapliczkach w nadchodzącym tygodniu:
  • Wola Popowa Dolna – poniedziałek godz. 19.00
  • Chochołów – wtorek godz. 19.15
  • Rakowiec – środa godz. 19.15
  • Zagroby – piątek o godz. 19.00
 6. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Matka Boża zakończyła nawiedzanie rodzin mieszkających w bl. przy ulicy Łąkowej 3. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona 09 lipca o godz. 12.00, dziękuję za złożoną ofiarę w wys. 380 zł.
 9. Całym sercem dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na placu za kotłownią.
 10. Osoby zapisane na Pielgrzymkę do Sanktuariów Matki Bożej w Bardzie Śląskim i Wambierzycach oraz do Kotliny Kłodzkiej proszę o wpłacenie zaliczki w wys. 100 zł.
 11. 22 maja, z kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu, wyruszy 368 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy, że została zorganizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę w sobotę 27 maja, na powitanie pielgrzymów pieszych. Wyjazd pielgrzymów o godz. 6.00.
 12. W dniach od 05 do 15 lipca br., zostanie zorganizowana pielgrzymka rowerowa po Sanktuariach maryjnych Warmii i Mazur.
 13. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 14. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy – MAJ 
  Za ruchy i wspólnoty kościelne – Módlmy się, aby ruchy i wspólnoty kościelne każdego dnia odkrywały misję ewangelizacyjną i służyły swoimi charyzmatami potrzebującym na świecie.