Ogłoszenia – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha św., kończymy Okres wielkanocny i jednocześnie czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; i 18.00.
  3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
    • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00; po Mszy św. modlitwa do św. Józefa w int. Rodzin.
    • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
    • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy różaniec wynagradzający, który rozpocznie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, udzieli Ks. Bp Andrzej F. Dziuba, 20 czerwca br. o godz. 18.00.
  5. Msze św. przy krzyżach i kapliczkach w nadchodzącym tygodniu:
    • Budzyń – poniedziałek godz. 19.00
    • Pasieka – wtorek godz. 19.00
    • Żabików – środa godz. 19.00
  6. W czwartek, 08 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy z kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji podobna do lat ubiegłych. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
    • Ołtarz I (Pl. 29 listopada) – mieszkańcy Dobrzelina
    • Ołtarz II (ul. 1-go Maja) – Szkoły i mieszkańcy Grabowa.
    • Ołtarz III (przy Urzędzie Miasta) – Przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy
    • Ołtarz IV (przy straży) – Straż Pożarna

Zachęcam, by dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych wzięły udział w procesji „Bożego Ciała”. Proszę o pomoc w pozyskiwaniu płatków kwiatów, do sypania przez Bielanki przed Najświętszym Sakramentem. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00

7. W niedzielę 02 lipca, zostanie zorganizowana „Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła”. Biesiada będzie połączona z zabawą fantową; wszystkich, którzy chcieliby przekazać jakieś rzeczy na fanty lub pomóc w organizowaniu biesiady, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
  8. W dniach od 05 do 15 lipca br., zostanie zorganizowana pielgrzymka rowerowa po Sanktuariach maryjnych Warmii i Mazur. Spotkanie uczestników pielgrzymki, w niedzielę 04 czerwca o godz. 19.00.
  9. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy – MAJ
    Za ruchy i wspólnoty kościelne – Módlmy się, aby ruchy i wspólnoty kościelne każdego dnia odkrywały misję ewangelizacyjną i służyły swoimi charyzmatami potrzebującym na świecie.