Ogłoszenia – IX Niedziela zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r

Ogłoszenia – IX Niedziela zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r

 1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania.
 2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.40.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, dziś o godz. 16.00. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, udzieli Ks. Bp Andrzej F. Dziuba, 20 czerwca br. o godz. 18.00.
 4. W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy z kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji podobna do lat ubiegłych. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
  • Ołtarz I (Pl. 29 listopada) – mieszkańcy Dobrzelina
  • Ołtarz II (ul. 1-go Maja) – Szkoły i mieszkańcy Grabowa.
  • Ołtarz III (przy Urzędzie Miasta) – Przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy
  • Ołtarz IV (przy straży) – Straż Pożarna

  Zachęcam, by dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych wzięły udział w procesji „Bożego Ciała”. Proszę o pomoc w pozyskiwaniu płatków kwiatów, do sypania przez Bielanki przed Najświętszym Sakramentem. Przez Oktawę „Bożego Ciała”, procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

 5. Matka Boża zakończyła nawiedzanie rodzin mieszkających w bl. przy ulicy Łąkowej 5A. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona 09 lipca o godz. 12.00, dziękuję za złożoną ofiarę w wys. 60 zł.
 6. Rodzinny Klub Abstynenta organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium w Oborach, w dn. 16 czerwca br. Wyjazd o godz. 17.00, są wolne miejsca.
 7. W niedzielę 02 lipca, zostanie zorganizowana „Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła”. Biesiada będzie połączona z zabawą fantową; wszystkich, którzy chcieliby przekazać jakieś rzeczy na fanty lub pomóc w organizowaniu biesiady, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
 8. W dniach od 05 do 15 lipca br., zostanie zorganizowana pielgrzymka rowerowa po Sanktuariach maryjnych Warmii i Mazur. Spotkanie uczestników pielgrzymki, dziś o godz. 19.00.
 9. Całym sercem dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu, przy kościele i kaplicy.
 10. Biskup Ordynariusz, udzielił dyspensy od pokutnego charakteru piątku po Bożym Ciele.
 11. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 12. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy – Czerwiec – O zniesienia tortur – Módlmy się, by międzynarodowa wspólnota w konkretny sposób zaangażowała się w zniesienie tortur oraz zagwarantowała wsparcie dla ofiar i ich rodzin.