Ogłoszenia – XIII Niedziela zwykła – 2 lipca 2023 r

Ogłoszenia – XIII Niedziela zwykła – 2 lipca 2023 r

 1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania.
 2. W dniu dzisiejszym organizujemy „Biesiadę u Apostołów Piotra i Pawła”; od godz. 14.00 będziemy przygotowywać plac na biesiadę, komu czas i siły pozwalają, zapraszam do pomocy. Środki pozyskane podczas trwania Biesiady, zostaną przeznaczone na działalność duszpasterską w naszej parafii.
  Program Biesiady będzie następujący:

  • Zabawa fantowa od 16.00 do 18.45 (o godz.18.50, losowanie głównych nagród);
  • Występy kapel ludowych i zespołów muzycznych od 16.00 do 19.00;
  • Msza św. w int. ofiarodawców i sponsorów o godz. 19.00;
  • Zabawa taneczna od 20.00 do 22.00;
 3. Dziękuję ofiarodawcom i sponsorom oraz wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarną pracą wspierają nasze parafialne, rodzinne spotkanie. Zachęcam do upieczenia ciast by podzielić się nimi z innymi. Mieszkańcom Budzynia i Woli Popowej przy Budzyniu, dziękuję za ofiarę na ten cel w wys. 910 zł. Ofiary indywidualne – 1 200 zł.
 4. Jutro o godz. 19.00, spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 5. W środę, po Mszy św. o godz. 7.00, wyruszy pielgrzymka rowerowa na Warmię i Mazury. Pielgrzymów polecam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca;
  • czwartekMsza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00; po Mszy św. modlitwa do św. Józefa w int. Rodzin.
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00, dziękczynna Msza św., po Nawiedzeniu Matki Bożej, z prośbą o dar Bożego błogosławieństwa i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców bloków przy ul. Łąkowej 3, 5, 5A, 6A, 7 i 9.
 8. Apostolstwo Matki Bolej Bolesnej zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach na Odpust Matki Bożej Szkaplerznej i  Jubileusz 150 rocznicy urodzin św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Wyjazd, 15 lipca (sobota) o godz. 7.00.
 9. Pielgrzymka do Sanktuarium w Św. Krzyżu, jest planowana na 22 lipca br. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 130 zł.
 10. Rozpoczęły się zapisy na młodzieżową, pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
 11. Całym sercem dziękuję za prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele i kaplicy.
 12. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 13. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Wszystkich podróżujących i wypoczywających na urlopach i wakacjach polecamy na modlitwie Matce Bożej Nieustającej Pomocy oraz Patronom naszej parafii św. Apostołom Piotrowi i Pawłowi.
 14. Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy: LIPIEC O życie eucharystyczne – Módlmy się, aby katolicy umieścili w centrum swego życia celebrację Eucharystii, która dogłębnie przemienia relacje międzyludzkie i otwiera na spotkanie z Bogiem oraz z naszymi braćmi i siostrami.