Ogłoszenia – III Niedziela adwentu – 17 grudnia 2023 r. – REKOLEKCJE ADWENTOWE

Ogłoszenia – III Niedziela adwentu – 17 grudnia 2023 r. – REKOLEKCJE ADWENTOWE

 1. Przeżywamy Rekolekcje adwentowe, które prowadzi O. Sylwester Kopyt oraz dzień modlitw o powołania. Program rekolekcji będzie następujący:
  • poniedziałek i wtorek – spotkania rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i 18.00; Dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 16.00.
  • Msze św. w Skrzeszewach, o godz. 10.00 i 17.00.
  • Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek.

  W najbliższy wtorek, roraty z udziałem dzieci i młodzieży o godz. 16.00.
  Rekolekcje powierzam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

 2. Wizyty u chorych przed Świętami, w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych.
 3. Matka Boża, w znaku Jasnogórskiego Wizerunku, kończy nawiedzanie rodzin mieszkających w bl. Traugutta 5. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00; w nadchodzącym tygodniu Matka Boża rozpocznie nawiedzanie rodzin mieszkających w bl. Traugutta 6.
 4. Spotkanie opłatkowe dla osób starszych oraz samotnych, odbędzie się dziś,  o godz. 15.00, w Sali pod kaplicą. Całym sercem na to spotkanie zapraszamy. Dziękuję Radzie duszpasterskiej za przygotowanie tego spotkania. Dziękuję za ofiarę złożoną na ten cel w wys. 300 zł.
 5. Spotkanie opłatkowe dla bielanek, scholii, oazy, ministrantów i lektorów, we wtorek o godz. 17.00.
 6. W najbliższą niedzielę, Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem wieczornej Mszy św. Msza św. w nocy zwana pasterką, o godz. 24.00. Po każdej Mszy św. będzie można zabrać do domu betlejemskie światełko pokoju. Przypominam, że zachowujemy postny charakter Wieczerzy wigilijnej.
 7. Po każdej Mszy św., młodzież rozprowadza sianko na stół wigilijny i ozdoby świąteczne.
 8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę w wys. 4 147, 50gr. Ofiary te zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 9. Po każdej Mszy św., są rozprowadzane kalendarze na 2024 r.
 10. Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy:  GRUDZIEŃ
  Za osoby niepełnosprawne – Módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność.