Ogłoszenia – VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2024 r. – ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

1. Dziś, Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji chorych, połączona z sakramentem namaszczenia chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, o godz. 12:00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe, dziś o godz. 17:15.
  3. W najbliższą środę, 14 lutego rozpoczniemy Wielki Post, czas czterdziestodniowego przygotowania do obchodów Świąt wielkanocnych; w tym dniu obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 16.00 (z udziałem dzieci i młodzieży) i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Nabożeństwa wielkopostne będą odprawiane wg następującego porządku:
    • Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.00 (dzieci i młodzież w kaplicy, dorośli w kościele).
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną, w niedziele o godz. 17.15.
  4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, w przyszłą niedzielę o godz. 11:15 w kaplicy.
  5. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  6. We wrześniu, planowana jest pielgrzymka do Medjugorie ze zwiedzaniem Chorwacji. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  7. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy i spotkania z rodzinami naszej parafii przy okazji wizyty duszpasterskiej.
    Powoli dobiega końca wizyta duszpasterska w rodzinach wg planu kolędowego. Jeżeli są jeszcze Rodziny, które chciałyby przyjąć dar Bożego błogosławieństwa, to oczekujemy na indywidualne zaproszenia.
  8. Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy:  LUTY
    Za nieuleczalnie chorych
    Módlmy się, aby osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny zawsze miały niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno medyczne, jak i ludzkie.