Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 r.

1. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, które są odprawiane wg następującego porządku:
    • Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17:00 (dzieci i młodzież w kaplicy, dorośli w kościele).
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną, w niedziele o godz. 17:15.
  2. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek, rozpocznie się, o godz. 19.00 w kościele. Poniesiemy Krzyż, znak naszej wiary, ulicami naszego miasta w akcie pokutnym, jako przygotowanie do rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy w najbliższą niedzielę. Całym sercem na to wydarzenie zapraszam, a sprawę rekolekcji powierzam modlitwie całej Wspólnoty parafialnej. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Szymon Mastalerz, pracujący w Czerwińsku.
  3. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, dziś o godz. 11.15 w kaplicy.
  4. Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, wzywającego do modlitwy za Ojczyznę, włączymy się w Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwę będziemy odmawiać po każdej Mszy św. od 16 do 24 marca. Zachęcam jednocześnie do modlitewnej łączności duchowej z Jasną Górą, o godz. 21:20.
  5. Zapisanych na pielgrzymkę do Medjugorie, proszę o uzupełnienie danych (data urodzenia i adres zamieszkania). Spotkanie pielgrzymów, w przyszłą niedzielę o godz. 16:00; podczas spotkania, proszę o dokonanie wpłaty w wys. 700 zł.
  6. Trwają Konferencje przedmałżeńskie. Spotkania odbywają się w niedziele, w Sali przy kaplicy, o godz. 8.00.
  7. Całym sercem dziękuję jednej z rodzin naszej parafii, za dar w postaci naczynia do obmywania rąk podczas Mszy św.
  8. Składam serdeczne Bóg zapłać, za prace wykonane w minionym tygodniu na placu wokół kościoła i przy kaplicy.
  9. Dziękuję, za złożone ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”: KŻR – „Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi” – 210 zł.; ofiary indywidualne – 150 zł.
  10. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  11. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Hospicjum w Kutnie.

Papieskie intencje: MARZEC
Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.