Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

1. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – Przeżywamy Rekolekcje wielkopostne, parafialne i szkolne, które prowadzi Szymon Mastalerz, pracujący w Czerwińsku.
    Program rekolekcji będzie następujący:
    Poniedziałek, wtorek i środa (18; 19 i 20 marzec)

• dorośli – godz. 7.00; 12.15; 18.00
    • klasy VIII oraz młodzież Szkół ponadpodstawowych- godz. 8.15
    • klasy 0 – III – godz. 9.30
    • klasy IV – VII – godz. 11.00

Spowiedź św. w poniedziałek i wtorek. Rekolekcje powierzam modlitwie całej Wspólnoty parafialnej.

2. W najbliższą środę, Nowenna nieustanna o godz. 17.45.
  3. Ekstremalna Droga Krzyżowa, wyruszy w piątek, 22 marca, po wieczornej Mszy św.
  4. W najbliższą sobotę młodzież maturalna naszej diecezji, uda się w pielgrzymce na Jasną Górę, by tam modlić się o pomyślne zdanie matury i właściwy wybór drogi życiowej.
  5. Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, wzywającego do modlitwy za Ojczyznę, włączamy się w Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwę będziemy odmawiać codziennie, po każdej Mszy św., do 24 marca. Zachęcam jednocześnie do modlitewnej łączności duchowej, w tych dniach, z Jasną Górą o godz. 21:20.
  6. Spotkanie pielgrzymów do Medjugorie,, dziś o godz. 16:00, w Sali przy kaplicy; podczas spotkania, proszę o dokonanie wpłaty w wys. 700 zł.
  7. Trwają Konferencje przedmałżeńskie. Spotkania odbywają się w niedziele, w Sali przy kaplicy, o godz. 8.00.
  8. Składam serdeczne Bóg zapłać, za prace wykonane w minionym tygodniu na placu wokół kościoła i przy kaplicy.
  9. Dziękuję, za złożone ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”: Koła Żywego Różańca – 400 zł.;  Buszkówek – 400 zł; Rada Duszpasterska – 400 zł; Zagroby, Kozanki, Sędki – 250 zł; Rakowiec – 510 zł; Budzyń – 755 zł; ofiary indywidualne – 420 zł.
  10. Składam serdeczne Bóg zapłać, za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę w wys. 5 101, 20. Ofiary te zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  11. Dziś, po każdej Mszy św., zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Hospicjum w Kutnie.
  12. Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświecenie palm na początku każdej Mszy św. Mszę św. o godz. 12.00, rozpoczniemy procesją z palmami przy figurze Matki Bożej na placu przy kościele. Po każdej Mszy św., zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.
  13. Papieskie intencje: MARZEC
    Za współczesnych męczenników
    Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.