Ogłoszenia – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. – 26 maja 2024 r

1. Dziś, o godz. 12:00, Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej.
  2. Matka Boża, w znaku Jasnogórskiego Wizerunku, zakończyła nawiedzanie rodzin mieszkających w bl. Traugutta 11. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona 09 czerwca o godz. 12:00, dziękuję za złożoną ofiarę w wys. 830 zł. Od przyszłej niedzieli, Matka Boża rozpocznie nawiedzanie rodzin mieszkających przy ul. Traugutta 12.
  3. Msze św. przy krzyżach i kapliczkach w nadchodzącym tygodniu:
    • Sokołówek – poniedziałek godz. 19:00
    • Chochołów – wtorek godz. 19:30
    • Zagroby – środa godz. 19:00
    • Wolności – piątek godz. 19:00
    • Żabików – poniedziałek, 03 czerwca, godz. 19:00
  4. W czwartek 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy z kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji podobna do lat ubiegłych. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
    • Ołtarz I (Pl. 29 listopada) – mieszkańcy Dobrzelina
    • Ołtarz II (ul. 1-go Maja) – Szkoły i mieszkańcy Żabikowa i Rakowa.
    • Ołtarz III (przy Urzędzie Miasta) – Przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy
    • Ołtarz IV (przy straży) – Straż Pożarna

Zachęcam, by dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych wzięły udział w procesji „Bożego Ciała”. Proszę o pomoc w pozyskiwaniu płatków kwiatów, do sypania przez Bielanki przed Najświętszym Sakramentem. Spotkanie Bielanek, we wtorek o godz. 16:30.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, we wtorek i w piątek o godz. 19:00.
  6. Wyjazd pielgrzymów do Sanktuarium św. Anny, w sobotę o godz. 5:00.
  7. Spotkanie młodych na polach Lednickich, w najbliższą sobotę.
  8. W niedzielę 30 czerwca, zostanie zorganizowana „Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła”. Biesiada będzie połączona z zabawą fantową; wszystkich, którzy chcieliby przekazać jakieś rzeczy na fanty lub pomóc w organizowaniu biesiady, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
  9. W dniach od 06 do 14 lipca br., zostanie zorganizowana pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, diec. tarnowska. Spotkanie uczestników pielgrzymki, w niedzielę 02 czerwca o godz. 19.00.
  10. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy – CZERWIEC
    Za uchodźców: Módlmy się, aby emigranci, zmuszeni z powodu wojen lub głodu do pełnej zagrożeń i niebezpieczeństw ucieczki, znaleźli akceptację i nowe perspektywy życia w krajach, które ich przyjmują.