Ogłoszenia – XIX Niedziela zwykła – 11 sierpień 2013 r.

1.  Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  2. W środę, liturgiczne wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbe – patrona naszej kaplicy. Msze św. w kaplicy o godz. 7.00; 9.00; 10.30  i 18.00. Uroczysta Msza św. połączona z procesją eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 18.00. Na tę Mszę św. w sposób szczególny wszystkich zapraszam.
  3. W czwartek, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie w tym dniu, po Mszy św. o godz. 6. 30, wyruszy z kościoła 161 piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Suserzu. Msza św. w Sanktuarium dla pielgrzymów z Żychlina ok. godz. 10.30. Uroczysta suma o godz. 12.00. Zachęcam do udziału w pielgrzymce.
  4. Proszę, abyśmy otaczali modlitwą wszystkich pieszych pielgrzymów podążających ku Jasnej Górze.
  5. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę zostanie zorganizowana 26 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  6. W niedzielę 25 sierpnia, zostanie zorganizowane wraz z Urzędem Gminy święto dziękczynienia Panu Bogu i ludziom za zebrane plony, tzw. Dożynki. Zachęcam mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic do przygotowania koszy i wieńców dożynkowych. Uroczysta Msza święta o godz. 12.00. Procesję wejścia przed Mszą św. rozpoczniemy przy kapliczce Matki Bożej. Po zakończeniu Mszy św. wspólne biesiadowanie na placu za kaplicą.
  7. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  8. Trwa czas letniego wypoczynku. Wszystkich podróżujących i wypoczywających zawierzam na modlitwie patronom naszej parafii, świętym Ap. Piotrowi i Pawłowi, oraz Matce Bożej Nieustającej Pomocy.